O nasForumKontakt  Szukaj:   
UPC porządkuje układ kanałów

2015-02-10 14:16:42 • napisany przez: Michal

UPC Polska wprowadza odświeżony układ programów na dekoderze w Telewizji Cyfrowej UPC. Dzięki temu, klienci, którzy posiadali kanały udostępnione w dwóch formatach (SD i HD), przełączając kanały, nie będą już musieli przechodzić przez ten sam program w dwóch różnych rozdzielczościach. Teraz zobaczą oni na swoich dekoderach wyłącznie wersję HD. 

Zapewni to m.in. krótszy czas dotarcia do ulubionych programów oraz brak zdublowanych kanałów na sąsiednich pozycjach. Umożliwi to także łatwiejszy dostęp i nawigację po układzie kanałów. Odświeżony układ programów to również jasny i bardziej przejrzysty program tv.

Odświeżony układ programowy obejmie klientów posiadających dekoder Mediabox HD, MediaModuł CI+ oraz dekoder Mediabox SD. Abonenci z dekoderami SD nadal będą mieli dostęp do kanałów w formacie SD. Zmianie ulegnie jedynie numeracja kanałów.

Wersje SD i HD znajdą się na jednej pozycji w EPG (w programie tv), a format zostanie dopasowany do posiadanego typu dekodera. Zmiany nie dotyczą dekoderów KAON ani Horizon. Na tym ostatnim dekoderze od razu wprowadzony został nowy układ kanałów.

Odświeżony układ programów będzie wprowadzany etapami i oznacza koniec dubli kanałów, ale oferta programowa nie ulega zmianie. Wszystkie programy pozostają dostępne.

Na początek odświeżenie obejmie takie kanały jak TVP1, TVP2, BBC Brit, BBC Earth, TLC  oraz PLANETE+. Aktualna numeracja kanałów na dekoderach jest dostępna pod poniższym adresem: http://www.upc.pl/telewizja/lista-kanalow/Copyright 2003 - 2016 MediaSwiat.pl, Ostatnia aktualizacja strony: 13.07.2024 Host: DEB