O nasForumKontakt  Szukaj:   
Wi-Free – nowa usługa UPC Polska.

2014-04-17 21:40:26 • napisany przez: Michal

Bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników Internetu UPC – to właśnie usługa Wi-Free. Od dzisiaj – jako pierwsi – mogą z niej korzystać klienci z Sopotu, posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

Nasze portfolio usług staje się coraz bardziej mobilne. Klienci mają więc coraz więcej swobody w korzystaniu z usług w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Wi-Free startuje pilotażowo w Sopocie, ale jej zasięg systematycznie rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta, a docelowo korzystać z niego będzie można także w wybranych krajach Europy.

 

Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć. Jeśli jednak zechce być bardziej mobilny, wystarczy, że znajdzie się w zasięgu sieci UPC Wi-Free. Jej parametry te pozwalają na przeglądanie stron WWW, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail czy korzystanie z portali społecznościowych.

 

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s (czyli zdecydowana większość), wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Aby zalogować się do sieci Wi-Free wystarczy nr ID klienta oraz jego numer PESEL. Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925). Jeżeli klient nie jest zarejestrowany w serwisie Moje UPC, powinien wejść na stronę www.upc.pl/mojeupc i dokonać rejestracji.

 

Więcej informacji: www.upc.pl/internet/uslugi-dodatkowe/wi-free/2104/21045021.htmlCopyright 2003 - 2016 MediaSwiat.pl, Ostatnia aktualizacja strony: 19.06.2018 Host: DEB