O nasForumKontakt  Szukaj:   
Czytelnia Tu i Tam

2013-02-07 18:20:16 • napisany przez: Michal

Ponad 12 tysięcy ebooków do pobrania na tablety i smartfony, to oferta nowego serwisu przygotowanego wspólnie przez Orange i Empik Digital. Każdy, kto chciałby sprawdzić jak działa, może przez tydzień korzystać z niego bezpłatnie.

 

 

 Czytelnia Tu i Tam to, w pełni legalny serwis umożliwiający, wygodne wypożyczanie wirtualnych książek, w tym  najnowszych tytułów i bestsellerów oferowanych w Empiku. Jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dla wszystkich klientów usług mobilnych Orange. 

Czytelnia Tu i Tam, to unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych ebooków z prawdziwego zdarzenia. Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje bardzo bogaty wybór tytułów dostarczanych przez lidera polskiego rynku treści cyfrowych - Empik Digital. Wśród bestsellerów ostatnich miesięcy czytelnicy znajdą m. in.: „Irena” M. Kalicińskiej i B. Grabowskiej, „Spalony” A. Iwana, „Agent” M. Gretkowskiej, „Nim nadejdzie mróz” H. Mankell czy „Facet na telefon” A. J. Gabryel.

Aby poznać zalety wirtualnej biblioteki, wystarczy pobrać i uruchomić na smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację mobilną, umożliwiającą wygodne wyszukiwanie, przeglądanie, wypożyczanie i czytanie ebooków  w dowolnym czasie i miejscu.

Na start przygotowano aplikację dla urządzeń z systemem Android, którą jeszcze dziś będzie można pobrać ze sklepu Google Play. Na start dostępna jest aplikacja dla urządzeń z systemem Android. W najbliższych dniach pojawi się jej wersja dla użytkowników iOS (iPhone, iPad), a w przygotowaniu jest aplikacja działająca w systemie Windows Phone oraz dostęp przez stronę www - dla użytkowników komputerów.

Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne. Menu umożliwia łatwe przeglądanie katalogu, wyszukiwanie tytułów oraz czytanie ich opisów i fragmentów, przed wypożyczeniem. Aplikacja pozwala dostosować rozmiar i krój czcionki, wielkość marginesów, interlinię oraz jasność ekranu do indywidualnych potrzeb czytelnika. Do wyboru jest też tryb czytania w nocy. Użytkownik może robić notatki, zaznaczać wybrane fragmenty i tworzyć dla nich zakładki. Nie musi przy tym pamiętać, w którym miejscu książki zakończył czytanie. Może to zrobić w dowolnym momencie, a później kontynuować na tym samym lub innym urządzeniu przypisanym do jego konta. Książka otworzy się w miejscu, w którym skończył. Aplikacja posiada także funkcje przygotowane z myślą o bywalcach portali społecznościowych, którzy przy jej użyciu mogą polecać książki swoim znajomym, dzielić się z nimi opiniami oraz cytować fragmenty.

Klienci Orange, chcący poznać Czytelnię Tu i Tam, mogą skorzystać z niej bezpłatnie i wypożyczyć dwa dowolne ebooki na 7 dni. Chcąc mieć stały dostęp do regularnie wzbogacanych zasobów serwisu, mogą wybrać jedną z opcji abonamentowych:

Standard – w cenie 9,84 zł z VAT, która w ciągu 30 dni umożliwia wypożyczenie maksymalnie dwóch ebooków dostępnych w domenie komercyjnej oraz nielimitowaną ich liczbę spośród blisko 10 tysięcy tytułów z domeny publicznej. Premium – w cenie 19,68 zł z VAT, która w tym samym czasie umożliwia wypożyczenie nieograniczonej liczby ebooków (nie więcej jednak niż 4 na raz).

Opłata jest naliczana co miesiąc, w formie Przychodzącego SMS-a Specjalnego (SMS MT). Czas ważności abonamentu – 30 dni, jest liczony od dnia, w którym nastąpiła aktywacja lub została uregulowana płatność za kolejny okres. Aplikacja mobilna na bieżąco informuje użytkownika, ile dni pozostało na przeczytanie wypożyczonych książek.

Klient może zmienić opcję dostępu, którą wybrał przy rejestracji w serwisie. W każdej chwili może także zrezygnować z usługi, wysyłając bezpłatny SMS, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta, a także poprzez Orange online.

Z Czytelni Tu i Tam mogą korzystać wszyscy pełnoletni klienci Orange, którzy mają  aktywną kartę SIM. Koszt transmisji danych związany z pobraniem aplikacji oraz ebooków jest płatny zgodnie z planem taryfowym klienta. Wygodnym, szybkim i bezpłatnym sposobem na pobranie aplikacji oraz ebooków jest skorzystanie z transmisji danych za pomocą łącza WiFi.

Materiały dodatkowe (zrzuty ekranowe aplikacji, ilustracje przykładowych ebooków) można pobrać ze strony: http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/ Więcej szczegółów na temat serwisu na: www.orange.pl/czytelnia.phtmlCopyright 2003 - 2016 MediaSwiat.pl, Ostatnia aktualizacja strony: 22.10.2018 Host: DEB