O nasForumKontakt  Szukaj:   
„Obława” wśród zwycięzców 37. festiwalu filmowego w Gdynii

2012-05-14 17:10:12 • napisany przez: Michal

„Obława” Marcina Krzyształowicza, którego koproducentem jest Orange Polska, została uhonorowana Srebrnymi Lwami na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

„Obława” jest historycznym thrillerem wojennym. To kameralny film o ludzkich dramatach, wyborach i zmaganiem się z przeszłością. W filmie świetnie zagrał Marcin Dorociński, który wcielił się w rolę kaprala „Wydry” z partyzantki, którego wrogami są nie tylko Niemcy, ale również towarzysze broni. Nietuzinkowa jest również rola młodej sanitariuszki kreowanej przez Weronikę Rosatti.

Autorem scenariusza jest reżyser obrazu - Marcin Krzyształowicz, który film zadedykował swojemu ojcu, żołnierzowi AK.

Międzynarodowemu jury, które doceniło „Obławę”, przewodniczyła Dorota Kędzierzawska. Oprócz niej filmy festiwalowe oceniali również reżyserzy i aktorzy: Michał Leszczyłowski, Caroline Libresco (producentka i selekcjonerka na Sundance Film Festival), Zygmunt Miłoszewski, Stephen Rea oraz Ewa Wiśniewska.

Film „Obława” doceniony został również przez niezależne środowiska skupione w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Po ubiegłorocznym sukcesie „Różyczki” Jana Kidawy-Błońskiego, która zdobyła Złote Lwy, to kolejny film koprodukowany przez Orange Polska doceniony tak prestiżową nagrodą.

Do tej pory Orange Polska uczestniczyła w produkcji 16 filmów kinowych, a kolejnych 9 jest w trakcie realizacji lub oczekuje na premierę. Największy sukces ze wszystkich filmowych koprodukcji odniósł „Katyń” Andrzeja Wajdy, który w 2008 roku walczył o najbardziej prestiżową filmową nagrodę świata - Oscara - w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Koprodukcje Orange Polska obejrzało już blisko 8,5 mln widzów.

 Copyright 2003 - 2016 MediaSwiat.pl, Ostatnia aktualizacja strony: 22.10.2018 Host: DEB